Co je kruhové sdílení?

Setkání v kruhu je také známé pod názvem council nebo poradní kruh

Kruhové sdílení

Bytí v kruhu je lidem blízké a potřebné a bylo zde od pradávna.
V dnešní době jej znovu objevujeme a přinášíme zpět do společnosti.

Kruhové sdílení neboli council je setkání lidí, kteří sdílejí své myšlenky, názory, příběhy.
Uplatňují se při něm pravidla, která umožňují vytvořit bezpečný prostor pro autentické sdílení každého účastníka, nebo jeho mlčení. Zároveň umožňuje rozvíjet komunikační dovednosti, které vedou k většímu porozumění a vzájemnému respektu.

Pravidla kruhového sdílení

  • Co v kruhu zazní, v něm i zůstane
  • Mluví pouze ten, kdo má mluvící předmět

Komunikační dovednosti a doporučení

  • Mluvit o sobě a svém prožívání
  • Mluvit ze srdce a z přítomného okamžiku
  • Naslouchat/vnímat srdcem
  • Být esenční – mluvit k věci

Komunikační dovednosti je možné neustále prohlubovat a  zdokonalovat. Pravidelným praktikováním v kruhu se přenášejí i do běžného života  a zkvalitňují komunikaci s ostatními lidmi.

O Janovi

Poprvé jsem se s “kruhem” potkal na Mužském výcviku, psal se rok 2018. Sedělo nás tam tenkrát asi 25 chlapíků. Neznali jsme se a začít sdílet za sebe, autenticky byla výzva. Až po pár měsících, a později i jako asistent tohoto výcviku, jsem si uvědomil význam sdílení, která spoluvytvářejí vztahy mezi účastníky a pomohly nastolit pravdivou a autentickou komunikaci.

Tři roky od prvního setkání jsem se vydal na cestu poznání a studia kruhové facilitace pod vedením zkušených průvodců a mentorů z ČR: Zdeňka Webera, Karla Tůmy a dalších. Impulzem bylo, aby i další lidé mohli zakusit jiný pravdivější druh komunikace – formy bytí s dalšími lidmi, zlepšili svůj život a hlouběji poznali sebe sama.

Nyní nadešel čas konání a i já se tak zařazuji do řady facilitátorů, kteří organizují různá kruhová setkání, a jsem za tuto možnost nesmírně vděčný.

Zvu vás tedy ke společnému usednutí do kruhu a bytí.

Moje vize

Chci být iniciátorem a průvodcem kruhů v naší zemi.

Organizovat kruhy pro muže i ženy, smíšené kruhy, kruhy pro organizace, firmy, školy, rodiny a dostat kruhové sdílení do rozhodovacích složek státní správy – parlamentu.

Mým snem je pak vznik domu kruhových sdílení. Místo, kde budou neustále probíhat různé kruhy a s ním spojené aktivity. Bude zde výukové a materiální zázemí. Bezpečné místo pro bytí v pravdě.

O Lence

Když jsem kdysi vstoupila do světa masáží, doteků a práce s tělem, cítila jsem, že je to ONO. Objevila jsem své poslání a téměř 17 let ho naplno žila.

Kruh přišel do  mého světa velmi nenápadně.. Pamatuju si ty nepříjemné pocity v těle, když jsem do kruhu usedla poprvé. Zdálo se mi, že do kruhu nepatřím a sama jsem se z něho vyčleňovala. Dnes kruhy vyhledávám. Jsou pro mě oázou bezpečí, důvěry, respektu, sounáležitosti. Kruh se vepsal hluboko do mého nitra.

A pak mě život postavil z role účastnice kruhů do role facilitátorské A já znova ucítila, že je to ONO. Z této pozice poznávám další nové odstíny kruhů, učím se a jsem  vděčná. Čerpám ze zkušeností předaných Zdeňkem a Šárkou Weberovými v rámci ročního facilitačního výcviku a také 4letého výcviku pro průvodce přechodovými rituály, který právě dokončuji. Opírám se o absolvované výcviky u českých i zahraničních lektorů na poli osobního rozvoje. A v neposlední řadě o svého muže a rodinu, která je mou velkou kotvou.

Chcete novinky na e-mail?

E-mailové novinky nebudeme posílat nijak často. E-mail od nás vám přistane ve schránce maximálně jednou týdně.

Telefon

777 333 594

E-mail

jan@kruhovasdileni.cz

Facebook